Product Details
Welcome to Direct Home Goods Online!
Â
Additional information
| Weight | 1.014 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | AlliLit |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Certification | CCC, ce, EMC, LVD, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Is Batteries Included | Yes |
| Installation Method | self-contained |
| Warranty | 6 months |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Power Source | SOLAR |
| Base Type | None |
| Usage | HOLIDAY |
| Features | garden decorative light |
| Model Number | solar wall light |
| Voltage | 1.2V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Solar Cell Type | Ni-MH |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |







Reviews