Product Details
Welcome to Direct Home Goods Online!
Additional information
| Weight | 15.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 50 cm |
| Brand Name | HomeLover |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | No |
| Certification | ce, CCC, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | Wood |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 220 V, 110 V, 90 – 260 V, 90 – 260 V, 220 V, 110 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Japan Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 6 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Application | Kitchen, Study, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom, Foyer, Bed Room |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Material | Wicker |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Shade Type | Shadeless |
| Model Number | Tan Wall Lamp |
| Technics | Hand Knitted |
| Base Type | E27 |
| Color | Olive Brown |
| Features | bamboo lamp |
| Tan Wall Lamp | bamboo lamp |
| handmade rattan lamp | Bedroom Bedside Lighting |







Reviews