Product Details
Welcome to Direct Home Goods Online!
Additional information
| Weight | 6.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 26 × 26 cm |
| Brand Name | NONE |
| Material | 100% Polyester |
| Style | plain |
| Place | Living Room |
| Technics | Machine Made |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Design | Kilim |
| Decoration Style | Simple |
| Modes of Sale | Piece |
| Use | Home, bedroom, Decorative |
| Wash Style | Mechanical Wash |
| is_customized | No |
| Model Number | Rugs |
| Can it be machine washed? | Yes |
| Is it warm? | Yes |
| What shape is it? | Rectangle |
| What material is it made of? | Polyester |
| What season is suitable? | Autumn and winter |
| What festival themes are suitable? | Christmas |
| What size is it? | Many |
| Where is the suitable place? | Living room and bedroom and so on |
| What is the thickness? | About 2~3cm |
| What color is it? | Tie-Dye Dark Gray |











Reviews